> O školi  > Knjižnica

Ako želite pretraživati online katalog školske knjižnice idite na https://library.foi.hr/metelgrad/. Otvara se stranica, idete na skupni OPAC na kojem  je popis svih knjižnica koji su u Metelu. Kliknete na našu školu i otvorit ćete stranicu na kojoj možete pregledavati  fond naše školske knjižnice.

U priloženim dokumentima možete pogledati popis lektire za više razrede i pronaći izbor djela šaljivog sadržaja.

PREPORUČUJEMO

NAJČITANIJE  KNJIGE  ZA  TINEJDŽERE  U  2015. GODINI

Najčešći i najvjerniji korisnici školske knjižnice su učenici nižih razreda naše škole. To nas jako veseli, ali voljeli bismo da takav interes za knjigu zadržimo i kod učenika viših razreda, pogotovo kod učenika sedmih i osmih razreda. Utvrđeno je da je fond školske knjižnice namijenjen toj populaciji zastario i neprimjeren. Taj problem bi se mogao riješiti nabavkom novih knjiga suvremenih autora. S obzirom da nemamo (za sada) materijalnih sredstava za kupnju takvih  knjiga (prioritet školske knjižnice je obvezna lektira), donosimo popis najčitanijih autora i knjiga u 2015. godini pa vas upućujemo da ih posuđujete u nekoj gradskoj knjižnici:

1. Jeff Kinney: Gregov dnevnik
  2. Francesca Simon: Grozni Grga
  3. Anne Plichota i Cendrine Wolf: Oksa Pollock
  4. Sanja Pilić: Ideš mi na živce
  5. Sanja Pilić: Što cure govore? Što dečki govore?
  6. Jasminka Tihi Stepanić: Imaš fejs?
  7. Rick Riordan: Kradljivac gromova
  8. Harper  Lee: Ubiti pticu rugalicu
  9. Robert Lawrence Stine: Igra istine

KNJIGE PO PREPORUCI MARTE VRBANJC - POSILOVIĆ