ErasmusDays 2021

Europski dan jezika

Dragi učenici,

Ovaj tjedan obilježavamo Europski dan jezika koji se slavi od 2001. godine.

Procjenjuje se da u Europi postoji više od 225 autohtonih jezika.
Učeći jezike upoznajemo druge kulture i obogaćujemo sebe.
Više o proslavi ovogodišnjeg 20-og rođendana Europskog dana jezika možete pogledati na stranici European Day of Languages.

Za vas smo u školi pripremili Kahoot kviz o jezicima, zemljama i kulturama u kojem mogu sudjelovati svi učenici predmetne nastave danas, 27.9.2021. u 8 navečer. Poveznica će biti na Teamsu.
Pobjednike očekuju slatke nagrade!

Za obilježavanje događaja u našoj školi možete glasati na:

Organizatori: Ivana Mijatović Jurić, Vlasta Kovačević Herzog

Svim Erazmusovcima i onima koji će to tek postati sve najbolje želi školska Erasmus+ grupa smiley

Sretan Božić i 2021!

Erasmus+ dani 2020

Naša škola sudjeluje u Erasmus+ projektima od 2015-te godine i veseli nas da smo se u ovom periodu obogatili novim iskustvima, znanjima, putovanjima, stekli nove prijatelje i prezentirali sebe, svoju školu, grad i zemlju u školama širom Europe.

Započeli smo s projektom "VEAC; Values, the Essence of an Active Citizen", a trenutno sudjelujemo kao partneri u tri projekta: "Swot Scouts", "I.D.E.A. Together we can!" i "Bon Appetite, Europe!".

15 -18.10. obilježeni su Erasmus+ dani kako bi se promoviralo i zainteresiranima prezentiralo mogućnosti programa.

Mi smo se ove godine odlučili za radionicu na temu europskog filma s namjerom naglašavanja važnosti europskih kulturnih sadržaja u Erasmus+ programu.

Na nastavi Povijesti osmi razredi su pogledali film "Europa, Europa" koji se sadržajno preklapa s gradivom na temu drugog svjetskog rata. Na nastavi Njemačkog jezika nastavlja se razgovor o filmu.

Erasmus+ grupa bavi se animiranim filmom "The Secret of Kells" promišljajući što obilježava ovaj film kao europski.

Filmove gledamo i analiziramo na stranici European Film Factory, kreiranoj s namjenom integracije filmskih sadržaja u školske kurikulume i razvitka medijske kulture.

Fewthings4EDL

Obilježavanje Europskog dana jezika je već postalo naša tradicija. Aktivnosti često povezujemo s našim Erasmus+ i eTwinning projektima. Cilj nam je razvijati motivaciju za učenje jezika i pozitivan odnos prema kulturnoj raznolikosti Europe.

U proteklom tjednu imali smo niz aktivnosti povodom ovog dana.

Peti i šesti razredi su na satovima Likovne kulture dizajnirali majice EDL-a.

Šesti c razred se bavio porijeklom našeg jezika i učio glagoljicu. Učenici su oslikali inicijale svojih imena na ovom starom hrvatskom pismu.

Sedmi b razred je naučio pjevati češku pjesmu Škoda lásky.

Dvije učenice šestog razreda podijelile su s nama kuharski recept na njemačkom.

Ako se želite zabaviti s nama učeći pozdrave na raznim europskim jezicima, izradili smo igru SayBok.

Za naš događaj možete glasati na Fewthings4EDL!!!!

Organizacijia: Barbara Bošnjak, Vlasta Kovačević Herzog, Ivana Mijatović Jurić, Petra Mišković Milavec i Senija Horvat.